KYSELINA LISTOVÁ SUPER


Kyselina listová má v organizme nezastupiteľnú funkciu pri metabolizme aminokyselín a nukleových kyselín, ktoré nesú dedičnú informáciu. Preto je kyselina listová nevyhnutná pre delenie buniek. Dostatočný príjem kyseliny listovej je preto dôležitý najmä v čase tehotenstva, kedy prebieha intenzívna tvorba nukleových kyselín, bielkovín a rast zárodočných tkanív. Zvýšená potreba kyseliny listovej je aj v čase dojčenia, pretože dostatočný príjem kyseliny listovej materským mliekom podporuje rast dieťaťa. Kyselina listová tiež prispieva k normálnej krvotvorbe.

Vitamín B12 je úzko spojený s metabolizmom kyseliny listovej. Rovnako ako kyselina listová sa vitamín B12 podieľa na deleniu buniek a prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek.
Vitamín B12 a kyselina listová spoločne prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu miery únavy a vyčerpania, čo je dôležité najmä v tehotenstve a pri dojčení.

KYSELINA LISTOVÁ SUPER je doplnená do vyváženého pomeru ostatnými vitamínmi skupiny B.

Účinné látky: mg/tbl
Kyselina listová (folát) 0,4
Thiamin (vitamín B1) 1,4
Riboflavin (vitamín B2) 3,2
Niacin (vitamín B3) 18,0
Kyselina pantoténová (vitamín B5) 12,0
Pyridoxin (vitamín B6) 4,0
Kobalamin (vitamín B12) 0,002
Zloženie:
Niacín (vitamín B3), pantotenát vápenatý (vitamín B5), pyridoxín (vitamín B6), riboflavín (vitamín B2), thiamín (vitamín B1), kyselina listová (folát) vo forme kyseliny pteroylmonoglutamovej, kobalamín (vitamín B12).
Plnidlá: mikrokryštalická celulóza, sorbitol, stearan horečnatý. Hydroxypropylmetylcelulóza (potähová látka).

Výrobok neobsahuje lepok.

Odporúčané dávkovanie:
Dospelí 1-2 tablety denne, tehotné a dojčiace ženy 2 tablety denne, deti od 7 do 16 rokov 1 tabletka každý druhý deň.
Obsah jedného balenia:
60 tabliet


HAPPY TRADE spol. s r.o., tel.: +421 907686880, happytrade@happytrade.sk