VÁPNÍK Z MORA + VITAMÍN D3


Unikátny multiminerálny komplex Aquamin je získavaný z morských rias rodu Lithiothamnion, ktoré sa usadzujú na dne neznečisteného oceánu pri západnom írskeho pobrežia. Tento morský multiminerálny komplex je zdrojom vysoko vstrebateľného biologicky aktívneho vápnika a významným zdrojom dôležitých minerálnych látok a stopových prvkov - horčíka, jódu, železa, zinku, fluóru, selénu, mangánu a medi - nevyhnutných pre celkové zdravie.

Denná potreba vápnika u dospelej osoby činí asi 800 mg, tehotné a dojčiace ženy už potrebujú vápnika viac: 1200 až 1400 mg denne. Časť uvedené potreby je krytá z potravy, najmä z mlieka a zeleniny. Asi 20 % vápnika je obsiahnuté v kostiach, ktorým dáva potrebnú pevnosť, zvyšok vápnika je obsiahnutý v tkanivách a telesných tekutinách. Ak organizmus nemá dostatok vápnika v strave, odčerpáva ho z kostí- tieto strácajú pevnosť a ľahko sa lámu, dochádza k rednutiu kostí (osteoporóze).

Vitamín D3prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
Prítomnosť vitamínu D3 je nevyhnutnou podmienkou pre normálny vstrebávanie vápnika a fosforu z potravy, ich transport do krvi a ďalšie využitie v tele. Nízky príjem vitamínu D3 je spojený najmä so zhoršovaním kvality kostí s vekom , čo môže mať za následok zlomeniny kostí pri páde. Schopnosť vlastnej syntézy vitamínu D3 pôsobením ÚV žiarenia na kožu sa s vekom znižuje

Vápnik a vitamín D3 sú potrebné pre normálny rast a vývin kostí u detí

Účinné látky: mg/tbl
Vápník (Ca) 150,0
Vitamín D3 0,0025
Zloženie:
Aquamin - multiminerálny komplex získaný z morských rias Lithiothamnion, vitamín D3.
Plnidlá: stearan horečnatý, mikrokryštalická celulóza.

Výrobok neobsahuje lepok, konzervačné látky, syntetické farbivá ani arómy.

Odporúčané dávkovanie:
Dospelí a deti od 12 rokov 2 tablety denne, deti od 3 do 12 rokov 1 tabletu denne.
Obsah jedného balenia:
60 tabliet


HAPPY TRADE spol. s r.o., tel.: +421 907686880, happytrade@happytrade.sk